Prelegenci

Vladimir Alekseichenko
Właściciel
DataWorkshop.eu

Jestem założycielem i trenerem na DataWorkshop.eu, gdzie wyjaśniam, jak korzystać z uczenia maszynowego w życiu bez zawiłych wzorów.

Roman Buga
RPA developer
Orsted

Obecnie pracuję jako RPA developer w firmie Orsted Polska.

Maciej Chwiłoc
Dyrektor Rozwoju Produktu
Grupa Pracuj

Jestem dyrektorem ds. rozwoju produktu w Grupie Pracuj - wiodącego dostawcy rozwiązań pomagających firmom w rekrutacji, utrzymywaniu i rozwijaniu pracowników.

Michał Forystek
Co-founder
Brainhint

Jestem startup’owcem, skupiam się na wykorzystaniu danych do optymalizacji procesów biznesowych.

Marcin Godyń
Robotic Process Automation Consultant
HSBC Bank

Od kilku lat usprawniam procesy w banku. Sprawiam, że przygoda klienta ze światem finansów staje się przyjemniejsza, sprawniejsza i może nawet niekiedy fajna.

Andrzej Grabowski
Architekt Rozwiązań Enterprise
Integrated Solution (grupa Orange)

Architekt Rozwiązań Enterprise ICT z ponad 30 letnim doświadczeniem w Polsce i Europie. Obecnie pracuje w firmie Integrated Solution Sp z o.o. jako „Customer Solution Architect” dla rynku finansowego i publicznego.

Grzegorz Gwardys
Lead Data Scientist
Promity

Prowadzę w Promity zespół Data Science/Computer Vision zajmujący się szeroko pojętymi projektami AI, którego celem jest stworzenie "pełnych" produktów kognitywnych.

Krzysztof Gwardys
Główny Architekt
Promity

Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w obszarach architektury korporacyjnej, zmiany organizacyjnej, zarządzania portfelem projektów i rozwoju oprogramowania w wielu dużych organizacjach z sektora finansowego, telekomunikacyjnego, energetycznego i publicznego.

Dominik Jaskulski
Konsultant RPA
Office Samurai

Jestem absolwentem kierunków ekonomia, finanse, lean management oraz data mining w biznesie. Mam doświadczenie w realizacji projektów w finansach, bankowości, HR oraz IT. Od 2009 roku usprawniam i automatyzuję procesy operacyjne.

Kasjan Kajrunajtys
Programme Manager / RPA Expert
Eversis

Mam wieloletnie doświadczenie w branży IT - pracowałem dla polskich i zagranicznych firm informatycznych, banków, ubezpieczycieli, firm produkcyjnych i telekomunikacyjnych. W 2010 roku, razem z Maciejem Zagórowskim w założonej przez nas firmie First Byte, podjęliśmy prace badawcze nad technologią, która później zyskała nazwę „Robotic Process Automation”. Tak powstało innowacyjne narzędzie klasy RPA o nazwie Wizlink.

Jan Maria Kowalski
Dyrektor w Departamencie Architektury i Zarządzania IT
PeKaO S.A.

Aktualnie odpowiadam za zarządzanie projektami IT, wspieram rozwój architektury korporacyjnej, wdrażanie innowacji oraz operacjonalizację strategii. Próbuję oswajać organizację z takimi hasłami jak SCRUM, DevOps, RPA, EA, CX, jak dotąd skutecznie.

Piotr Kurecki
Kierownik Projektu RPA
PeKaO S.A.

Jestem ekspertem w Biurze Systemów Obsługi Klienta i Automatyzacji Procesów. Aktualnie odpowiadam za robotyzację procesów w Banku Pekao SA, wspieram rozwój platformy BPM.

Bartłomiej Mazurkiewicz-Bylok
RPA Deweloper
Euro Bank

Praktyk robotyzacji, doskonalenia i projektowania procesów dla polskich i międzynarodowych organizacji z sektora usługowego. Zajmuje się robotyzacją i doskonaleniem procesów usługowych, analizą biznesową oraz architekturą korporacyjną.

Łukasz Parkitny
Junior System Consultant
Orsted

Jestem zatrudniony na stanowisku Junior System Consultant w firmie Orsted Polska. Obecnie pracuję głównie jako RPA Developer.

Bartosz Pietras
Head of IT
Digital Teammates

Kiedyś programista, architekt, lider zespołu, aktualnie zarządzam zespołami IT. Doświadczenie zdobywałem w wielu projektach budowania dużych rozwiązań informatycznych, głównie dla sektora finansowego.

Wojciech Ptak
CTO
FreshMail

Aktualnie CTO w firmie FreshMail, gdzie rozwija zespół oraz pracuje głównie nad rozwiązaniami do zbierania i analizy danych na wielką skalę, także z wykorzystaniem metod uczenia maszynowego.

Chris Prusik
Founder & CTO
G1ANT

Certyfikowany, profesjonalny programista Microsoft, pasjonujący się programowaniem w C# z 22 letnim doświadczeniem.

Mariusz Pultyn
CTO
Digital Teammates

Jestem CTO w Digital Teammates, startupie mAcceleratora, powołanym, aby pomóc firmom w automatyzacji rutynowych zadań wykonywanych przez ich pracowników, dostarczając, utrzymując i wynajmując roboty softwarowe przy użyciu narzędzi Robotic Process Automation.

Tomasz Rodak
Architekt
ING Bank Śląski

Architekt, programista rozwiązań Enterprise. Z początkiem tego roku, architekt wspierający działania w obszarze AI, w zespole ING Banku Śląskiego.

prof. SGH, dr hab. Andrzej Sobczak
Kierownik Zakładu Zarządzania IT
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Od kilku lat swoje zainteresowania naukowe i eksperckie koncentruję wokół problematyki architektury korporacyjnej oraz strategicznego zarządzania IT. Obecnie skupiam się na zastosowaniu tych koncepcji przy automatyzacji i robotyzacji biznesu.

Paweł Stępień
Business Development Manager
SentiOne

W codziennej pracy pomaga decydentom biznesowym zrozumieć sztuczną inteligencję oraz jej praktyczne zastosowanie oraz korzyści w biznesie.

Wojciech Szremski
Process Automation (RPA) and Continuous Improvement Director
Euro Bank

Kieruje departamentem zajmującym się doskonaleniem i architekturą procesów oraz wdrażaniem rozwiązań klasy RPA.

Łukasz Taraszka
AI Developer
Brainhint

Pasjonat sztucznej inteligencji i machine learningu. Programista z ponad 11-sto letnim doświadczeniem.

Ewa Tomczyk
Robotic Process Automation Bureau Head
Citi Bank

Obecnie zarządzam zespołem programistów rozwijających aplikacje typu Robotic Process Automation w Citi Banku.

Joanna Tworzydło-Dziadkiewicz
Starszy Architekt IT
ING Bank Śląski

Programistka, architekt IT i architekt korporacyjny związana z bankowością od 10 lat. Od początku roku 2018, w nowych strukturach agile ING Banku Śląskiego pełni rolę Retail Architecture Chapter Lead.

Ernest Wagner
Prezes
Hemnes

Ekspert IT z ponad 18-letnim doświadczeniem. W ramach Grupy Hemnes powołał QuantLabs.ai, nową markę konsultingową specjalizującą się w praktycznych zastosowaniach sztucznej inteligencji oraz cyfrowej transformacji opartej o dane, głównie w sektorze finansowym.

Michał Wawiórko
Prezes
FirstByte

Z branżą IT jestem związany od 2006 roku. W 2018 roku zostałem powołany na stanowisko prezesa zarządu w firmie FirstByte, która jest właścicielem innowacyjnego narzędzia klasy RPA o nazwie Wizlink.

Jan Zyśko
Data Scientist
Grupa Pracuj

Pracuję jako Data Scientist w Grupie Pracuj, gdzie projektuje i wdraża rozwiązania do uczenia maszynowego, szczególnie w zakresie NLP.